Blog C4E – rozmowa z sobą i ...z Tobą
01.03.2012r.
Droga ważniejsza niż cel, czyli ... czy Pan Lachowski się myli?

Dawno, dawno temu, ze szczerym zainteresowaniem przyglądałam się budowaniu przez Pana Sławomira Lachowskiego pierwszych internetowych banków w Polsce. Ciekawość, nie tylko zawodowa (pracowałam wówczas jako menedżer sprzedaży w GE Capital Banku) sprawiła, że stałam się jednym z pierwszych klientów „Inteligo”. Zadowolonym. MultiBanku i mBanku już nie testowałam, ale sukces sprzedażowy podziwiałam.

 

Kiedy więc z posta na Linkedin dowiedziałam się, że ten efektywny leader wydał książkę o zarządzaniu przez wartości udałam się do księgarni. Rzeczywiście, jeszcze ciepła Droga ważniejsza niż cel czekała na czytelnika.

06.02.2012r.
Jak się traci twarz?

Zapytałbym raczej jak się ją zyskuje?

Jak wygląda nasza twarz?

Jakoś nasuwa mi się powielany ostatnio masowo (w zupełnie innym zresztą kontekście) cytat
"tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono".

Tak, dokładnie tak.

Dopóki nie zweryfikuje nas życie, obnosimy się z zestawem masek, przywdziewanych na różne okazje; chcemy wyglądać pięknie, karmimy ego wspaniałymi wyobrażeniami o samych sobie i zachwytami otoczenia podziwiającego naszą maskę. Lub też całkiem odwrotnie, przywdziewamy maskę skrzywioną, mającą chronić nasze ja, przed atakiem z zewnątrz.

29.01.2012r.
Ile kosztuje Twoja twarz? ...

czyli wielogłos po obejrzeniu filmowej „Chciwości” ["Margin Call"]

 

„Są trzy sposoby by funkcjonować tym biznesie.
1. być pierwszym
2. być bystrzejszym
3. albo oszukiwać”


To słowa Johna Tulda [Jeremy Irons] kierującego bankiem inwestycyjnym z ponad 100 letnią historią, której kryzysowy case śledzimy. Case, który wg. autorów filmu, inspirowany jest historią jednego z banków, jakie doprowadziły do GLOBALNEGO kryzysu gospodarczego ostatnich lat.

Abstrahując od tego, kto to wygłasza, to Jak się czujesz słysząc taki tekst?”

23.12.2011r.
PARYŻ i ... DNA

"Excellent feedback! They want to make you an offer asap. Congratulation" - sms od head huntera
dopada mnie już w 20 minut po zakończeniu ostatniej rozmowy z prezesem globalnej organizacji, rozmowy wieńczącej proces rekrutacji.

02.12.2011r.
PO CO?

... kupił? ... czy nie kupił?

Niedawno miałam spotkanie z potencjalnym Klientem. To Partner w międzynarodowej firmie konsultingowej. Rozmawialiśmy dłuższą chwilę o wyzwaniach leadera kierującego zespołem niezwykle utalentowanych, młodych i ambitnych ekspertów-konsultantów.

Zapytałam go w pewnej chwili:
„Jak często głośno wyrażasz uznanie dla tego, co dobrze zrobił ktoś z Twego zespołu?”.
„PO CO?” odpowiedział, „przecież on sam widzi, że to doskonale zrobiona robota.”

 

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji o polityce cookies znajdziesz na tej stronie. Zamknij